Турфірма «Нева» збанкрутувала: тисячі туристів залишилися без відпочинку

0
264

Сьогодні, 16 липня, після низки проблем з розселенням туристів в готелі на закордонних курортах, пітерська турфірма «Нева» оголосила про припинення своєї діяльності…

На офіційному сайті компанії nevatravel.ru повідомляється, що настільки болюче для туристів і партнерів туроператора рішення прийнято у зв’язку з неможливістю «Неви» виконувати свої зобов’язання перед ними.

Тут же на сайті зазначається, що цивільна відповідальність туроператора на суму 454,2 мільйона рублів була застрахована в страховій компанії «Сходження». Цікаво те, що «Нева» застрахувалася майже на півмільярда рублів у невеликої страхової компанії «Сходження» лише два тижні тому, а до цього була застрахована у великої страхової компанії «Согаз», але там страховка закінчилася 2 тижні тому.

У зв’язку з цим деякі експерти туристичного ринку побоюються повторення історії з «Ланта-тур», коли її страхова компанія просто відмовилася виплачувати тисячам постраждалим туристам компенсації, вважаючи більш вигідним збанкрутувати слідом за туроператором, ніж виплачувати багатомільйонні суми.

Керівництво «Неви» пообіцяло туристам, які перебувають за кордоном за їх путівками, надавати допомогу і моральну підтримку по поверненню в Росію. За приблизними підрахунками за кордоном в даний час можуть перебувати близько 6000 клієнтів збанкрутілого туроператора, а скільки туристів, які придбали путівки на відпочинок і ще не виїхали за ним, поки не відомо, це можуть бути десятки тисяч.

За повідомленнями петербурзьких ЗМІ, а саме в Пітері знаходився головний офіс «Неви, керівництво туроператора пояснило своїми проблеми зовнішньополітичної та економічною ситуацією в країні, з-за якої продажі впали майже на чверть, внаслідок чого вона не змогла правильно розподілити свої фінанси.

Цікавий і той факт, що одним із засновників припинила діяльність «Неви» є Володимир Стржалковський – колишній керівник Ростуризму, який вважається наближеним до президента Путіна. При цьому Нева протягом багатьох років була одним з найбільших і найстаріших туроператорів нашої країни – її заснували ще в 1991 році.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here