Пломбування кореневих каналів

0
857

Сучасні методи обтурації каналів і матеріали, що використовуються у стоматологическая клиника новосибирск, дозволяють здійснити цей процес, цілком безболісно і досить комфортно для Вас.
Якісне ендодонтичне лікування дозволяє продовжити «життя» значно зруйнованих зубів.
Анатомічні особливості кожного зуба індивідуальні, його кореневі канали можуть бути досить викривлені або мати значні розгалуження, що сильно ускладнює можливість їх адекватної обтурації. Мета пломбування — повне закриття кореневого каналу, особливо його верхівковий отвір.

Існують кілька методів пломбування каналів:
Пломбування пастоподібних матеріалами (пасти, цементи, смоли) — кореневий канал заповнюється пастою, за допомогою каналонаповнювача. Цей бюджетний метод не дозволяє контрольовано заповнити кореневої канал. З плином часу паста в каналах розсмоктується, що призводить до розвитку бактерій в утворилися порожнинах.
Метод одного гутаперчевого штифта — так само заповнюється пастою, але з використанням одного гутаперчевого штифта. Даний спосіб значно покращено, в порівнянні з першим способом, але не дозволяє домогтися трёхмернойобтураціі каналу. При даному способі пломбування так само можливо розсмоктування пасти в каналі. Ці методи недостатньо ефективні.
Метод латеральної конденсації гутаперчі — найбільш поширений і дозволяє отримати досить хороші результати. Полягає у внесенні в кореневий канал кількох гутаперчевих штифтів, що значно покращує щільність пломбування каналу і знижує ймовірність розсмоктування пасти в каналі.
Метод пломбування гарячої вертикальної конденсації і розігрітої гутаперчі на носії — найбільш сучасний спосіб, який позбавлений недоліків, властивих вищепереліченим способам.

Лікування кореневих каналів включає в себе наступні етапи:
— механічна обробка каналів, формування їх до необхідного розміру і визначення його точної довжини. Завдання даного етапу — видалити уражені тканини з каналу і забезпечити форму, яка буде сприяти його адекватної обтурації;
— медикаментозна дезинфекцію каналів, яка досягається використанням різних антисептиків — 3-5% гіпохлориту натрію, 15% -17% водного розчину EDTA, 40% лимонної кислоти, 2% хлоргексидин.
Подібний підхід дозволяє отримати при лікуванні високоякісне пломбування каналів, тобто 3D обтурацию.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here