Новини Смоленськ

0
654

Слідчі вважають, що кримінальна справа має бути порушена. А заступник прокурора Ленінського району Смоленська — що немає

Слідче управління слідчого комітету Росії по Смоленській області планує оскаржити рішення прокуратури про скасування постанови про порушення кримінальної справи за фактом пожежі на фабриці «Шарм».

10 серпня 2017 року відбулася загоряння на фабриці ТОВ «Шарм», розташованої в місті Смоленську. В результаті пожежі загинула одна людина — 32-річна працівниця фабрики. Попередня причина смерті — токсична дія окису вуглецю.

11 серпня 2017 року слідчим управлінням СК Росії у місті смоленск було порушено кримінальну справу, передбаченого ч. 2 ст. 216 КК РФ (порушення правил безпеки при веденні будівельних або інших робіт, що призвело з необережності смерть людини).

Однак 14 серпня 2017 року заступником прокурора Ленінського району міста Смоленська скасовано як незаконну постанову про порушення кримінальної справи. В обґрунтування свого рішення прокурор вказав, що причинний зв’язок між порушенням правил проведення газозварювальних робіт і наслідками — смерті жінки відсутня, оскільки загибла сама поставила під загрозу своє життя, повернувшись в виробниче приміщення за особистими речами. Таким чином на думку прокурора, в діях невстановлених осіб вбачаються ознаки складу злочину.

Обставини, викладені в постанові прокурора, не мають об’єктивного підтвердження, висновки про наявність причинного зв’язку можна зробити за підсумками повного і всебічного розслідування, у зв’язку з чим і було прийнято рішення про порушення кримінальної справи негайно протягом першої доби.

Слідчим ще належить слідчим шляхом встановити причини пожежі, обставини загибелі працівниці фабрики, а також справжню картину події. При цьому скасування постанови про порушення кримінальної справи не дозволяє в даний час продовжити виконувати комплекс слідчих дій, необхідний для повного і об’єктивного розслідування резонансного події на фабриці.

У зв’язку з цим, слідче управління не погоджується зі скасуванням постанови про порушення кримінальної справи і має намір домагатися скасування незаконного рішення заступника прокурора. Слідчий комітет стоїть на захисті прав громадян і не має наміру відступати від цієї позиції, використовуючи при цьому всі надані чинним законодавством правові інструменти.

В даний час слідче управління готує документи про оскарження відповідно до ст. ст. 38 ч.2 п.5, 221 ч.4 КПК України постанови про скасування постанови про порушення кримінальної справи вищестоящому прокурору.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here