Грузія буде штрафувати російських туристів, що відвідали Абхазію

0
443

Грузинський парламент вніс зміни в закон «Про окуповані території», пом’якшуючи тим самим покарання росіянам та іншим іноземцям за відвідування територій Абхазії і Південної Осетії без згоди Грузії.Раніше громадянам Росії, відвідав Абхазію або Південну Осетію і приїхали потім на територію Грузії, загрожувало тюремне ув’язнення терміном до 4-х років, а тепер при першому порушенні кордону буде загрожувати штраф в розмірі 400 ларі (245 USD) та роз’яснювальна бесіда.

Нагадаємо, за останні три роки близько 300 осіб було заарештовано в аеропорту Тбілісі, після того, як прикордонники помічали в паспорті штамп, що свідчить про відвідування людьми Абхазії.

Влада Грузії пояснюють пом’якшення покарання за відвідування Абхазії тим, що багато росіян, які приїжджають в Абхазію, можуть і не знати, що порушують державний кордон, тому залучати їх до кримінальної відповідальності треба не з першого разу, а тільки в разі повторного, вже усвідомленого повторення порушення.

Втім, є цілком безпечний і розумний спосіб відвідати обидві держави – і не бути оштрафованим або заарештованим. Адже для того, щоб відвідати Абхазію достатньо лише пред’явити загальногромадянський російський паспорт, а вже на кордоні Грузії потрібно пред’являти тільки паспорт.

Тобто, скориставшись двома різними паспортами для відвідування Абхазії та Грузії, російські туристи зможуть уникнути проблем з не особливо доброзичливими до росіян грузинською владою.

Стало відомо, на яких умовах «Турпомощь» буде допомагати туристам

Авіакомпанії Red Wings заборонено літати з 4 лютого

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here