Мастопатия

0
1381

Мастопатія являє собою фіброзно-кістозні захворювання, що характеризується спектром проліферативних і регресивних змін тканини залози з порушенням співвідношення епітеліального і сполучно-тканинної компонентів. В останні роки в усьому світі відзначається неухильне зростання цієї патології (А. Г. Єгорова, 1998; В. І. Кулаков і співавт., 2003). Мастопатія виникає у 30-70% жінок репродуктивного віку, при гінекологічних захворюваннях поширеність її зростає до 70-98% (А. В. Антонова і співавт., 1996). При цьому найбільш високу групу ризику патології молочних залоз складають жінки з гіперпластичними захворюваннями статевих органів.

Ризик виникнення патології молочних залоз мастопатия отзывы зростає під впливом наступних факторів: відсутність вагітності та пологів, пізня перша вагітність, штучне переривання вагітності, відсутність, короткочасний або дуже тривалий період грудного вигодовування (більше 1 року).

В даний час відомо, що злоякісні захворювання молочних залоз зустрічаються в 3-5 разів частіше на тлі доброякісних новоутворень молочних залоз і в 30% випадків при вузлових формах мастопатії з явищами проліферації (В. Ф. Семіглазов, 2001). Тому в протиракової боротьби поряд з ранньою діагностикою злоякісних пухлин не менше значення має своєчасне виявлення і лікування передпухлинних захворювань.

Розрізняють непролиферативную і проліферативну форми фіброзно-кістозної мастопатії (ФКМ). При цьому ризик малігнізації при непролиферативной формі становить 0,86%, при помірній проліферації — 2,34%, при різко вираженою проліферації — 31,4% (С. С. Чистяков і співавт., 2003).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here