Як вибрати насос для ставка?

0
189

Насос для ставка або помпа є — необхідна оборудованіне, без якого не обходиться не один штучно створена водойма. Завдяки йому відбувається перекачування води і підйом її до необхідного місця.

Кожен власник заміського будинку або дачної ділянки, у якого є ставок, хоче, щоб він був красивим і прагне підтримувати його в чистоті. Можна спорудити альпійську гірку, фонтан або водоспад, це додасть звичайному ставку свій неповторний шарм і стане для вас прекрасним місцем для відпочинку. Але таку красу неможливо створити без насоса.

Крім цього, ставковий насос необхідний для очищення водойми, так як він здійснює подачу забрудненої води до фільтра. А завдяки можливості переміщати воду, насос перешкоджає утворенню застою в ставку і збагачує воду киснем, що дуже важливо для створення нормальної екологічної системи.

Як вибрати насос для ставка

Сьогодні в спеціалізованих магазинах продається великий асортимент різних ставкових насосів, які відрізняються своїми характеристиками, призначенням та якістю. Тому перед власниками штучно створених водойм може виникнути питання, як правильно вибрати насос для ставка?

В першу чергу слід відзначити, що всі насоси діляться на заглибні і поверхневі. Занурювальні насоси встановлюються безпосередньо в воду, на дно ставка. Зазвичай вони мають невеликі розміри, легкі на вагу, мають досить тривалий термін служби. Найкраще розміщувати такий вид насоса на невеликому п’єдесталі, щоб мул, який накопичується на дні, що не забруднював його. На підставі насосу є присоски, за допомогою яких ставковий насос надійно кріпиться до дна.

Поверхневі насоси розміщуються біля ставка, їх набагато простіше обслуговувати, так як немає необхідності лізти в воду. Але у таких помп є і недолік, вони бояться вологи, тому їх необхідно ховати під накриття, щоб уберегти від потрапляння на нього дощу.

І заглибні і поверхневі насоси мають пульт управління, що дає можливість легко контролювати їх роботу.

Наступне, що обов’язково слід врахувати при виборі насоса для ставка, це безпосереднє його призначення, а саме:

➤ насос для фільтра;
➤ насос для створення водоспадів і струмків;
➤ насос для фонтанів:
➤ насос для плавальних штучних водойм.

Насоси, створені для фільтрації води, повинні здійснювати подачу її зі ставка до фільтру. Працюють такі насоси безперебійно, на протязі тривалого часу і при цьому забезпечують якісне очищення води, тому вони мають особливу конструкцію і герметичність необхідну для такого режиму роботи. Вибирати насос для фільтра необхідно виходячи з його продуктивності, тобто потрібно дивитися скільки літрів води проходить через нього за певний час.

Для ефективного очищення крізь фільтр за годину має пройти як мінімум половина обсягу ставка. Також важливе значення має отвір в корпусі насоса, воно повинно складати шести міліметрів і більше в діаметрі, це необхідно для того щоб можна було зібрати все сміття зі ставка.

Багато насоси мають два патрубка для всмоктування, що дозволяє підключати не тільки фільтр, але скіммер, який буде прибирати забруднення з поверхні ставка. Варто також відзначити, що такі насоси досить економічні у використанні щодо електроенергії.

Насоси, призначені для створення струмків і водоспадів, відрізняються від інших, тим, що для їх продуктивності найбільше важить обсяг води перекачується насосом за певний проміжок часу.

Помпи для фонтану, витрачають небагато води, але велике значення мають напірні властивості. Перш ніж вибирати насос для фонтану, потрібно визначитися якої висоти буде фонтан. Більшість виробників вказують інформацію про висоту фонтану з розрахунку, що насос буде розташований під дзеркалом води.

У тому випадку, якщо насос буде встановлено на дні штучного водоймища, продуктивність його зменшується і для створення потрібної висоти фонтану буде потрібно більше тиску. Сьогодні багато виробників пропонують не просто помпу для фонтану, а цілий комплект з усім необхідним для створення красивого фонтану.

Останній вид насосів, це для плавальних водойм, вони мають невелику напругу, не більше 24V, що дозволяє без побоювання для життя використовувати обладнання в воді.

Найголовніші характеристики насоса для водойми — це витрата (м.), Тобто кількість води, що перекачується за певний час і натиск (л / хв), тобто висота, на яку піднімається вода. Обов’язково слід пам’ятати, чим більше водяний струмінь, тим менша кількість води буде піднято.

Источник: https://belkaistrelka.com.ua/statji/kak-vybrat-nasos-dlya-pruda/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here