Клей Д4

0
191

Всі з’єднання, в тому числі і приємним в меблевому виробництві, можна розділити на дві категорії: роз’ємні та нероз’ємні.

Останні становлять особливу категорію, так як до них пред’являються особливі вимоги. Вони працюють в умовах перепаду температур і вологості, що позначається на їх стійкості і стабільності. І якщо роз’ємні з’єднання можна підтягнути або перебрати, то з нероз’ємними такої процедури не проведеш.
Трохи про характеристики клеїв клею Д4

У виробництві меблів застосовуються в основному клейові нероз’ємні з’єднання клей д4. Так як меблі, як правило, виготовляється з деревних матеріалів або похідних з них, то і клеї застосовуються відповідні. Одним з найважливіших критеріїв, що характеризують клей, є його водостійкість. Так, клей Д4 вважається найбільш водостійким в порівнянні з іншими. Це тим більш важливо, що поливинилацетатні дисперсії, широко застосовуються в якості клейових складів для меблів, працюють навіть в тропічному кліматі.

Решта категорії, Д2 і Д3, менш вологостійкі. Вони застосовні в менш жорстких умовах експлуатації меблів.

Про склеюванні
На параметри висихання клея д4 в процесі застосування впливає температура, вологість і сила притиснення елементів, що склеюються. Більш висока температура скорочує час, необхідний на стиск, а вологість його збільшує.

Ще один момент — вологість, що склеюються. Для більшості вологостійких клеїв вона повинна становити від 7 до 10%. Тобто поверхні повинні бути сухими.

трохи фізики
Фізика процесу така, що в процесі поглинання вологи клейовий шар розбухає, а в при випаровуванні і віддачі — навпаки, висихає і втрачає в розмірах. Такі коливання призводять до того, що клейовий шов «розсихається» і втрачає міцність і геометричну стабільність. По суті, ці циклічні коливання призводять до руйнування з’єднання і меблів в цілому. Саме тому вологостійкість клея д4 має таке значення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here